Povídačky nejen pro děti a nejen ze Šumavy. Anekdoty, pohádky a staré příběhy, které se předávají z generace na generaci. Třeba o tom, jak prasátko a orel putovali přes velkou vodu. O třech loupežnících a jejich soutěži, která se stala předzvěstí konce loupežnického řemesla na Šumavě. Nebo o naštvaném duchovi Jetřichovi, kterak chtěl zmařit lásku mezi vílou a mladým myslivcem z Bezdružic, a taky o tom, jestli se mu to podařilo.
Podnikáte často výlety do přírody? A máte rádi dobrodružství? Bojíte se rádi při čtení o nadpřirozených bytostech? A chcete vědět, kde všude na ně můžete narazit?
Okouzlila vás dokumentární série Zmizelá Šumava? Tak nazujte výletnické boty a vydejte se po stopách polozapomenutých šumavských příběhů! Vašimi průvodci budou režisér Jan Fischer a svérázný vypravěč Emil Kintzl.
Dvacet příběhů šumavského regionu od místní legendy Emila Kintzla.
Odhalte další příběhy starých, dnes již zaniklých osad a osudy obyvatel Šumavy. Budete svědky zániku samoty Torfstich, dozvíte se, jaké legendy obestírají hrad Kašperk, objevíte Sterzmühle, šumavský skvost v údolí říčky Pstružné, i osadu Vogelsang, kterou Švédové nikdy nedobyli. Dvacet nových příběhů z tohoto mnohdy drsného kraje doprovázejí dobové i současné fotografie.
Hlavními postavami jsou příslušníci dvou sklářských podnikatelských rodin, z nichž jedna je původu francouzského (Chabléovi) a druhá českého (Haslingerovi). Autor zajímavě dokresluje život nedotčené a zalesněné staré Šumavy
Pátý svazek oblíbených šumavských atlasůse věnuje houbám Šumavy a sousedních Novohradských hor, dvou pohoří, která jsou v rámci České republiky jedinečná svou zachovalostí a krásou.
Dobrodružný román se věnuje příběhům naší západní hranice. Písecký poručík Reiner potlačuje povstání šumavských Němců v listopadu 1918. Příběh však pokračuje v květnu 1949...
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website