Na Šumavě vzniklo deset ledovcových jezer. Dvě se postupně zanesla usazeninami a zcela zanikla. Zbývajících osm se dochovalo a dodnes ukazují svou krásu a jedinečnost. Na české straně Šumavy se nachází celkem pět ledovcových jezer: Černé a Čertovo jezero, Prášilské jezero, jezero Laka a Plešné jezero. Na německé straně Šumavy jsou tři: Malé a Velké Javorské jezero a Roklanské jezero. O Černém a Čertově jezeře se říká, že jsou nejkrásnějšími. Svědčí o tom i počty návštěvníků, kteří k nim míří. Co nelze jezerům upřít, je jejich tajemnost až mystičnost. Vždyť samo pojmenování Čertova jezera nabízí nekonečný prostor lidské fantazii stejně tak jako jezero Černé. Proč byla takhle pojmenována? Možná nám něco napoví pověsti a pověry, které se o nich dlouhá léta vypráví…
Pátý svazek oblíbených šumavských atlasůse věnuje houbám Šumavy a sousedních Novohradských hor, dvou pohoří, která jsou v rámci České republiky jedinečná svou zachovalostí a krásou.
Odhalte příběhy starých, dnes již zaniklých šumavských míst a seznamte se s osudy tamních obyvatel. V populární třídílné sérii plné autentických dobových snímků vás vyprávění šumavské legendy Emila Kintzla a režiséra Jana Fischera přenese do kraje, kde se krása přírodních scenérií prolíná s bohatou a pohnutou historií.
Dvacet příběhů šumavského regionu od místní legendy Emila Kintzla.
Odhalte další příběhy starých, dnes již zaniklých osad a osudy obyvatel Šumavy. Budete svědky zániku samoty Torfstich, dozvíte se, jaké legendy obestírají hrad Kašperk, objevíte Sterzmühle, šumavský skvost v údolí říčky Pstružné, i osadu Vogelsang, kterou Švédové nikdy nedobyli. Dvacet nových příběhů z tohoto mnohdy drsného kraje doprovázejí dobové i současné fotografie.